6 – 8.8.2021 Majstrovstvá Európy BIU, Španielsko, Reinosa

Popradskí 3alisti Lea Kucová a Matúš Horváth spolu s Michalom Nagyom z NovoCK TRIAL, vyštartovali v uplynulý víkend na ME v Španielskej Reinose. Počiatočné obavy z úporného slnka (tak ako to býva štandardom v tejto krajine) sa ukázali ako zbytočné, predpoveď hlásila 15 stupňov a dážď. Tentokrát predpoveď vyšla a naozaj sme v sobotu ráno na štarte mrzli pod dáždnikom. V Španielsku!!!

Počasie však nebolo jediným prekvapením. Ak by ste čakali na ME BIU poctivý španielsky terén (tak ako my), tak by ste boli úplne vedľa (tak ako my). Trať pozostávala zo 4 kamenných sekcií v trialparku a jednej drevenej priamo na námestí s peknou diváckou kulisou.

S prekvapeniami stále nebol koniec. Ďalšie prišlo na registrácii, keď organizátor jazdcom oznámil, že dnes – teda v piatok, všetci jazdia kvalifikáciu. Nechápavo sme pozerali na seba. Kvalifikáciu? Dnes? Bolo nám vysvetlené, že to bude sekcia na námestí, ktorá sa pôjde ako speedtrial a na základe toho sa určí poradie štartov v sobotu. Prví pôjdu najrýchlejší a poslední najpomalší.

„Kvalifikácia“ dopadla pre slovenský tím výborne, Mišo skončil v kategórii U12 druhý, Matúš šiesty, Lea medzi dievčatami tretia. To nám dávalo nádej, že môžme zabojovať o medaily aj počas víkendu. Všetci si užili „speedtial“ pred divákmi, nálada v tíme bola výborná. Hneď za tým nasledoval otvárací ceremoniál, ktorý organizátorom vyšiel výborne a niesol sa v super atmosfére.

V sobotu čakali na jazdcov 3 kolá a 5 sekcií. Dážď vzbudzoval rešpekt a sťažil už aj tak náročnú trať, no neskôr dážď utíchol a v každom ďalšom kole boli prekážky viac jazditeľné. Naši jazdci nezačali dobre – 5ky na prvých sekciách rozhodne nie je to, ako chcete začať. No Mišo v druhom a treťom kole perfektne zabojoval, nezlomil ho zlý začiatok a bolo z toho skvelé druhé miesto! Matúš v tej istej kategórii bral siedme miesto. Lea po zlom začiatku, zlepšila druhé a tretie kolo, no stačilo to len na šieste miesto.

V nedeľu jazdci absolvovali 2 kolá na takmer rovnakých prekážkach. Keďže už trať poznali, trestných bodov bolo menej ako v sobotu, no poradie aj tým pádom aj celkové poradie ostalo rovnaké. Lea skončila šiesta, Matúš siedmy a Michal Nagy sa stal vicemajstrom Európy! Blahoželáme

Výsledky: https://biketrial.site/index.php/ranking-table?champ_id=90

 

 

 

 

Fotogaléria